zarf
Kazım Karabekir Caddesi Kültür Çarşısı (AKM Metro Karşısı) Giriş Kat No: 43-44  İskitler - Altındağ / ANKARA E-Mail: matbaa06@gmail.com  -  Tel: 0312 311 25 84 - 0555 144 25 84 MATBAA FİYAT LİSTESİ
Ana Sayfa Fatura Makbuz Zarf Broşür-Kartvizit Dernek Belgeleri
Matbaa Fiyat Listesi İletişim Site Haritası

Zarf çeşitleri nelerdir?

Pencereli diplomat zarflar: Bu zarflar arka yüzleri pencereli olan zarflardır. Firmanın kullandığı antetli kâğıtlar bu Pencereden rahatlıkla görünür. Antetli kâğıda bilgisayardan yazıcıyla adres bilgileri yazıldığında, zarfın üzerine elle yazı yazmaya gerek kalmaz. Yine zarf tasarımı sayesinde firma bilgileri ve firma logosu zarfın sağ veya sol üst köşesinde yer alır. Zarflar firmanın isteğine göre özel olarak tasarlanabilir.

Penceresiz diplomat zarflar: Bu zarfların üzerinde pencere yoktur. Penceresi olmadığından bu zarflara alıcı adresleriEtiketle, elle ya da bilgisayar ile yazılabilir. Zarfın üzerindeki tasarım yine firmayı yansıtacak özelliktedir. Firma logosu, adres bilgileri zarfın en uygun bölümünde yer alır. Zarfa özel tasarım kabartmalar ya da resimlerde ilave edilebilir.

Torba zarf: Bu zarflar büyük ebatlarda tasarlanmaktadır. İçine A4 kâğıdı alabilecek şekilde yapılırlar. Diğer zarf türlerinde olduğu gibi firmayı yansıtan tüm bilgiler bu zarfların üzerinde de olur. Torba zarf içinde firmalar kurumlara gönderecekleri önemli evrakları taşıdıklarından, kendilerini yansıtması açısından son derece önemlidir.

Silikonlu zarflar: Bu zarflar son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu zarflarda ağzının yapışan yerinde koruyucular bulunmaktadır. Bu yüzden kapanmaları sağlıklı şekilde yapılmaktadır. Koruyucuların kaldırılmasıyla başka bir şeye gerek kalmadan zarfların ağzı yapışmaktadır. Bu zarfların tasarımı da aynı şekilde firmayı yansıtacak şekilde yapılmaktadır.

Zarflar firmanızın karşı tarafa verdiği ilk imajınızdır.  Bu yüzden firmanızın prestijdir.

İster tek renk ister renkli tüm zarflarınızın, antetli zarflarınızın, antetli kağıtlarınızın basımında en uygun fiyatlar için bizi arayınız…


Her türlü Zarf basımında Erdem Matbaası...Tel: 0312 311 25 84 - 0555 144 25 84 - matbaa06@gmail.com


Erdem Matbaası 1983’den bugüne Maliye İle Anlaşmalı Matbaalar listesinin 1. Sırasındadır.ANKARADA ZARF - DİPLOMAT ZARF - BUKLET ZARF- ANTETLİ KAĞIT - ANTETLİ ZARF VB.

Firmaların kullandığı iletişim araçları arasında bulunan zarfların firmayı

temsil etmesi gerekir. Kullanılan zarfların firmayı anlatması, firmayı

anımsatması kendileri için iyi bir reklam aracıdır. Zarf kullanımı

sırasında hazır baskı halinde olanları kullanmak, hem prestij açısından,

hem de firmanın tanınmasını arttırması için faydalı olacaktır. Zarf

üzerinde bulunan firma logosu, sloganı, adres bilgileri, iletişim bilgileri

gibi detaylar zarfları kartvizit yerine geçmesini sağlamaktadır. Firmaya

yapılacak zarf tasarımı sırasında firmanın özellikleri iyi bilinmeli ve

doğru tasarım yapılmalıdır. Başarılı bir tasarım firmanın iş bağlantılarına

bile olumlu yansımalar yapacaktır. Zarfla birlikte antetli kâğıt kullanan

firmaların saygınlığı daha fazla olacaktır.ZARF - DİPLOMAT ZARF

ANTETLİ KAĞIT - ANTETLİ ZARF

Antetli kâğıt kullanmak firmaların prestiji açısından çok önemlidir. Firmaların resmi ve özel yazışmalarında bu kâğıtlardan kullanması işlerin daha ciddi yürümesini sağlayan bir etkendir. Antetli kâğıtlar özel ya da resmi kurumlarda firmayı temsil edecek olan kartvizit görevi göreceğinden, yapımına özen gösterilmesi gereken bir çalışmadır. Firmanın kimliğini yansıtacak iyi bir reklam aracı görülerek, en güzel tasarımla hazırlanmaları gerekir.

Antetli kâğıt örnekleri üzerinde firmaların iletişim bilgileri, adresi, iletişim numaraları ve firmanın kendine ait olan logosu bulunur.